5 טיפים חשובים להשכרת רכב בישראל

במציאות, שבה יוקר המחייה עולה משנה לשנה, משפחות רבות מעדיפות לוותר לעיתים על רכב פרטי ולהעזר בשירותי התחבורה הציבורית, במיוחד אם הן גרות במרכז הארץ. במקרים של יציאה לחופשה או אירועים מיוחדים באזורים מרוחקים, יתכן כי משפחות אלו ימצאו נחיצות גם בהשכרת רכב בארץ. לעיתים, השכרת הרכב נחוצה דווקא לא בשל הוויתור על רכב פרטי אלא כדי למלא תקופת ביניים. למשל, עד לקנייתו של רכב חדש. עוד סוג אוכלוסיה שיכול להעזר בשירותי השכרת רכב הם סטודנטים המתגוררים בערים כמו תל אביב ורמת גן שבהן יש בעיות חניה והתחבורה הציבורית טובה מספיק כדי לענות על צרכי ההתניידות שלהם בתוך העיר, אך לא מחוצה לה.

תהיה הסיבה אשר תהיה לרצון להשכיר רכב בישראל, הנה  חמישה טיפים חשובים שכדאי לבדוק לפני שסוגרים על ההשכרה:

1. בררו טווחי זמן מינמליים ומקסימליים להשכרת הרכב

אחד הגורמים החשובים שרצוי לברר בטרם סוגרים את חוזה ההשכרה, הוא לוודא כי חברת ההשכרה נותנת מענה לצרכיכם בכל הקשור למשך הזמן שבו תזדקקו לרכב המושכר. חלק מן החברות נותנות להשכיר ממש לפי ימים,  ובהתאם גם מתבצע התשלום- דבר שיכול להתאים למי שמחפשים השכרה לסוף שבוע בלבד. חברות אחרות לעומת זאת, לא יירדו מתקופה של בין שבוע לשבועיים לפחות ולכן יוכלו להתאים יותר למי שמחפשים להשכיר רכב לתקופת זמן ארוכה יותר. מכיוון שהאפשרויות מגוונות בהקשר לגורם הזה, מומלץ להחליט מראש עם עצמכם לכמה זמן תצטרכו את ההשכרה, והאם יש מגבלות כלשהן מבחינת קילומטרים או ביטוח על זמן השכרה כזה או אחר.

2. מה כלול במחיר השכרת הרכב?

בעניין הזה, לכל חברה יש מדיניות משלה, ואין תמחור אחיד. בחלק מן החברות תמצאו אולי שהמחיר קצת יותר גבוה, אך יכלול בתוכו ביטוחים נוספים חוץ מביטוח חובה, , אופציה לעד שני נהגים, הורדת מגבלת ק"מ וכולי, בעוד באחרות תצטרכו לשלם במיוחד על נהג נוסף, הורדת הגבלת ק"מ או הוספת סוג ביטוח שהוא מעבר לחובה.
מהסיבה הזו, וכדי למנוע הפתעות שיסתכמו בהרבה כסף, מומלץ לקבל מספר הצעות מחיר ולברר מבעוד מועד את כל מה שחשוב לכם שיהיה כלול בהשכרה. אם משהו אינו כתוב בצורה ברורה באינטרנט, הרימו טלפון ובררו באופן ספציפי והעיקר- שתדעו בדיוק על מה שאתם משלמים.

3. האם יש רף מינמלי לגיל הנהג שעתיד לנהוג על הרכב המושכר?

עוד דבר שחשוב מאוד לברר, בייחוד אם אתם בגילאי 25-30 הוא נושא גיל הנהג. בחלק מן החברות, לא רוצים לקחת סיכון עם נהגים לא מספיק ותיקים או פזיזים ולכן לא ישכירו את הרכב בשום מחיר למי שמתחת לגיל 30. בחברות אחרות, יתכן שכן תינתן האפשרות להשכרה למי שמתחת לגיל 30 אך תמורת תוספת תשלום כלשהי. כדי שלא תמצאו את עצמכם במצב בו ביצעתם הזמנה, שילמתם דמי קדימה וביום לקיחת הרכב מקבלים סירוב להזמנת ההשכרה, מומלץ לוודא את האותיות הקטנות הללו מבעוד מועד ולברר את הנושא לעומק.

4.  בידקו היטב את הרכב בעת קבלתו

עם הגעתכם לסניף לקבלת הרכב לאחר ההזמנה, דאגו לבדוק אותו היטב- מכות, שריטות, עיקומים בפח- את הכל סמנו בטופס ההשכרה שניתן לכם עם קבלת הרכב. בנוסף, צלמו את כל המכות שיש ברכב והשריטות באמצעות הנייד שלכם. אם תהיה מחולקת לגבי הנזקים ברכב, תוכלו להשתמש בצילומים הללו להוכחה כי כך הרכב התקבל. גם אם מדובר במכה קטנה או שריטה קלה עדיף שתדווחו עליה. זכרו, כל נזק שלא מדווח ייחשב ככזה שאתם עשיתם ועלול לעלות בסיום ההשכרה הרבה כסף.  בנוסף, חשוב לבדוק שכל המערכות ברכב עובדות באופן תקין- מגבים, כיוון מראות, פנסים, רדיו, GPS  וכל מערכת אחרת חשובה המשולבת ברכב. משהו לא עובד? דווחו על כך מיד. אל תשכחו גם לקחת את פרטי מוקד החברה למקרה שתזדקקו להם בעת חירום.

5. החזרת הרכב בהשכרת סיום תקופת ההשכרה

בעוד בחו"ל לרוב לכל חברת השכרה יש תיבת שירות אליה ניתן לזרוק את מפתחות הרכב המושכר והניירת גם בסופי שבוע וגם בשעות הקטנות של הלילה, כאשר מחזירים אותו, בהשכרת רכב בישראל זה לא תמיד יעבוד כך. רבות מן החברות אינן עובדות בשישי-שבת ועל כן לא תתאפשר החזרת רכב באחד מימים אלו בשעות הערב או הבוקר. לכן, בררו מבעוד מועד את שעות פתיחת הסניף ממנו השכרתם ולאן בדיוק יש להחזיר את הרכב בסיום ההשכרה. לעיתים החזרה לסניף אלר שכן פעיל בסופי השבוע, עלול לגרור עוד הוצאה מיותרת ויתכן שיהיה שווה לכם לשקול הארכה ביום של ההשכרה עד ליום ראשון מאשר לשלם קנס על החזרת הרכב לסניף אחר. כאמור, את כל הדברים הללו מומלץ לברר מראש ולסגור כדי שלא תמצאו עצמכם במצב של חוסר ברירה והוצאת כספים מיותרת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.