תושבי מודיעין עילית צריכים לדאוג? • האזינו(הקלטה)

בעקבות התחקיר בדה מרקר שעסק בסכנה של אלפי יחד במודיעין עילית, בתכנית "הפוך על הפוך" ברדיו קול חי ביקש הרב משה בן לולו להבין מהו 'הקו הכחול', והאם בכלל יש סכנה. { חושף הפרשה מדבר}

בעקבות התחקיר בדה מרקר  שעסק בסכנה של  אלפי יחד במודיעין עילית, בתכנית "הפוך על הפוך" ברדיו קול חי ביקש הרב משה בן לולו להבין מהו 'הקו הכחול', והאם בכלל יש סכנה כפי שפורסם?.

לשם כך עלה לשידור עלה ארז צדוק (דה מרקר, מנכ"ל קרנות אביב) והסביר את פרטי הפרשה,"היום מודיעין עילית לא נמצאת בסכנת פינוי כמו עמונה" הוא קובע  "אבל בהחלט היא יכולה להגיע לשם מהר מאד, לו יבואו פלסטינים ויטענו בעלות על הקרקע"

לדברי צדוק, "מה שקרה בזמנו בשנות ה-8,0 יזמים יהודים קנו את הקרקע ולא רשמו על שמם משום חשש לחייהם של המוכרים הפלסטינים. מה שקרה זה שהקרקע נחשבה לבעלות יהודית פרטית בניהול המדינה. בזמנו, פליאה אלבק, פרקליטת המחוז, סימנה את כל אדמות המדינה ביו"ש וזה מה שנקרא 'קו כחול'" הוא מסביר.

"אבל הסימון היה מה שנקרא סימון גס על מפות גסות וכיום יש צוות שנקרא 'קו כחול' והוא ממפה בצורה חדשנית את הקרקעות. מה שיצא מהדיוקים הללו זה שקרקעות רבות עליהן יושבות כ-2,000 יח"ד, משרדי העירייה והמרכז המסחרי במודיעין עילית, לא נחשבות לקרקעות פרטיות או לאדמות מדינה מה שיוצא זה שמכיוון שהבתים במעמד לא חוקי, אדם לא יוכל לקחת משכנתא או למכור את הבית".

 

"אבל זו הבעיה קטנה" הוא מתריע, "מחר יכול לבוא פלסטיני שהקרקע שלו נמצאת שם ועם דיוק הקו הכחול יגידו שהוא רוצה בחזרה את השטח אליו".

 

בעקבות הפרסומים ראש העיר המייסד, יוסי שווינגר, אמרבראיון לרדיו קול חי כי : "כל קרקעות העיר נרכשו כחוק והוכרזו כאדמות מדינה. ראיתי את השטרות והחוזים. אין מה לדאוג".

בכיר במינהל האזרחי לשעבר, סא"ל יאיר בלומנטל אמר: "יש לדיירי מודיעין עילית הבטחה שלטונית וחוזים חתומים ומאושרים. אין מה לחשוש מהבדיקה של צוות 'קו כחול' במינהל".

1 תגובות

  1. האם עיננו רואות שוב את בחינת השם יתברך למידה כנגד מידה…..עיר שתושביה "החרדים" עשו שמות כדי למנוע הרצאת הרב אמנון יצחק שליט"א בעירם…יפונו עכשו הם בעצמם מהעיר… 🙂

    פזית |

Comments are closed.