בית / חדשות / רבני תל-אביב: החלטת הבג"ץ בנושא השבת בתל אביב אינה מובילה ל'חופש' אלא ל'עבדות נרצעת'

רבני תל-אביב: החלטת הבג"ץ בנושא השבת בתל אביב אינה מובילה ל'חופש' אלא ל'עבדות נרצעת'

"וכי זהו חופש?! הלוא זוהי העבדות הנוראית ביותר"!יהדות

רבני תל אביב – יפו פתחו בקמפיין נרחב לחיזוק שמירת השבת במרחב הפרטי והציבורי בעיר, וחתמו על 'מנשר שבת' מיוחד לתושבי העיר, שיחולק בימים הקרובים בכל תיבות הדואר ובמקומות ציבוריים. בראש החותמים נמצא רבה הראשי של ת"א-יפו הרב ישראל מאיר לאו, יחד עם דייני ורבני שכונות ובתי כנסיות מרכזיים בעיר.

רב מרכז תל-אביב, הרב יוסף גרליצקי, בטוח כי לא חולדאי ולא בג"ץ יחליטו מה יהיה אופייה של העיר, אלא דוקא המסורת היהודית: "זו איננה גזירה חדשה", אומר הרב גרליצקי, "פרעה מלך מצרים כבר גזר על עם ישראל לעבוד בשבת, וגם אז זה התחיל במסגרת "עבודה חופשית", כמתואר בדברי חז"ל. בכל דור ודור עומדים עלינו כאלו שרוצים לעקור מעם ישראל את קדושת השבת, אבל הם לעולם לא יצליחו, כי העם היהודי מחובר לשבת בפנימיות נשמתו".

הרבנים התייחסו בחריפות ובכאב לדברי ראש העיר, שפתיחת העסקים בשבת היא סמל לתל-אביב החופשית: "וכי זהו חופש?! הלוא זוהי העבדות הנוראית ביותר! מנצלים את תושבי העיר שעובדים קשה כל השבוע לפרנסתם כדי להפוך אותם לעבדים נרצעים!"

"בתוך עמי אנוכי יושבת", מסכמים הרבנים, "אנו מחוברים ל'רחוב התל-אביבי', ואנו רואים ומרגישים שרוב תושבי העיר היהודיים אינם רוצים בחילול השבת במרחב הציבורי. אין לנו ספק שבסופו של דבר אור השבת היהודית יגבר על חושך הבג"ץ ורדיפת הבצע. אנו קוראים לכל רבני ישראל להצטרף אלינו במאבקנו, ולפתוח במסע הסברה למען שמירת השבת בכל רחבי הארץ".

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם לציבור

Scroll To Top