בלי שירותים ומים: התנאים של הילדות החרדיות (תמונות)

כך נפתחה שנת הלימודים בבני ברק: הורים לבנות בגן קדם חובה ברחוב גרוסברד בבני ברק, מתלוננים על צפיפות חסרת תקדים בכיתות ועל כך שאין שירותים במכולה. אחד ההורים חושף לנו תיעוד מתוך המכולה. צפו { בני ברק }

צפיפות איומה ותת תנאים בגני הילדים בבני ברק: הורים לבנות בגן קדם חובה ברחוב גרוסברד בבני ברק, מתלוננים על צפיפות חסרת תקדים בכיתות ועל כך שאין שירותים ומים במכולה בהן הם לומדות.

אחד ההורים מספר ל'קוקר'  על ההזנחה, "לקחו מכולה במתחם של סמינר וולף בחלק האחורי, פיצלו אותו לשנים בחלק של 15 מ"ר -לומדות  36 ילדות. ואילו בחלק של 15 מר- 38 ילדות .

לדבריו, אין במקום שרותים ומים בתוך המכולה, לכן אם יש צורך בשרותים הגננת אוספת קבוצת ילדות והולכת איתם 5 דק לתוך סמינר  וולף כדי להיכנס לשרותים". לצורך כאן הוא מצרף תיעוד.

עוד טוען אחד ההורים, כי הגננת מכינה את האוכל מחוץ לגן בשמש ומאכילה ת'ילדות בחוץ".

לדבריו, העייריה טוענת שזה מבנה זמני, לכמה שבועות, עד שהמבנה הקבוע יושלם. אלא שגם כאן מתחוללת מלחמה בין ההורים לעייריה כנגד המיקום של העירייה. והסיבות: "המבנה הקבוע, הוא 40 מ"ר לכל גן ללא חצר, וזה לא תיקני,  במשרד החינוך דורשים 52 מ"ר נטו".

מעיריית בני ברק מסרו בתגובה.

  • מדובר במיקום זמני, של עד כשלושה שבועות, במתחם סמינר וולף, ולאחר מכן תלמדנה הילדות בגן בשדרות הנצי"ב.
  • המצב הוא, שבאזור אין כיום שטחים פנויים מלבד בשדרות הנצי"ב, אך כנגדו פנו השכנים כל העת כנגד העירייה לבתימ"ש בכל הדרגים, ורק לפני כשבוע ומחצה לא אישר ביהמ"ש המחוזי את צו המניעה שביקשו השכנים כנגד הקמת הגן, ומאז הוחל בעבודות למיקום הגנים במקום. כפי שהבהרתי, מדובר בסיום צפוי של העבודות, תוך כשבועיים – שלושה, לכל המאוחר.
  • למול האפשרות שלא לפתוח בינתיים את הגנים בכלל, עשה אגף החינוך מאמץ מיוחד לפתוח את הגנים, זמנית, במתחם סמינר וולף.
  • כדי להקל על המצב על הילדות בגנים, הוסיפה העירייה סייעת נוספת וגם פועלת להוריד את הצפיפות ולשפר את המצב בגנים הזמניים.

בתגובה לתגובת העירייה מסרו בועד ההורים, כי העייריה ידעה על כך שאין לה מקום, ולא ניסתה כלל לחפש מקום אחר, כך גם טען ראש העיר היום בפגישה. מה עוד שהצענו לו לקחת קרוונים של שנה שעברה ולמקם במקום מסוים שמיועד לבנייה, עד להסדרה נורמלית.

בנוסף, טוענים ההורים, בעוד שלושה שבועות רק יתחילו דיונים על המחלוקת עם התושבים, כך שאפילו אם ייכנסו, יש מצב שלאחר חודש יוציאו בגלל פסיקה של בית משפט.

 

 

 

גן

גן גן 2 גן 3

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.