משרד הדתות נלחם בעורכי החופות הפרטיים: שנתיים מאסר לעורכי חופות ללא הסמכה

למשרד הדתות נמאס מעורכי החופות והנישואין ללא הסמכה וללא שהם מדווחים לרבנות הראשית, והוא החליט להילחם בתופעה ביד הקשה ביותר: לפי 'מעריב', המשרד מכין בימים אלה הצעת חוק שתאפשר לכלוא לשנתיים את מי שיעברו על החוק החדש.

במשרד הדתות הסבירו את החוק החדש בכך שהם נתקלים שוב ושוב במקרים של רבנים שעורכים חופות וגירושים ללא הסמכה, מה שגורם למצבים בלתי אפשריים הלכתית, כאשר, לצורך המשל, גברים שמסרבים לתת גט לנשותיהם – מצליחים להינשא שוב בעודם נשואים למסורבות הגט, על ידי רב או מישהו אחר שאינו מוסמך.

'מעריב' טוען כי אל סגן שר הדתות, אלי בן דהן, הגיע לפני מספר חודשים מקרה של גבר שסירב לתת גט לאשתו, משום שטען כי גיוריה לא תקפים, ולכן אין עליו חובה לתת לה גט.

בן דהן הורה להכין הצעת חוק בנושא שתטיל סנקציות פליליות על כל העוסקים בנושא בלא סמכות. במקרה האמור, ש"הדליק" את בן דהן, העובדה הייתה שגם נציגי המועצה הדתית בעירו של הגבר, ניסו להתריע בפני הבעל והרב שערך את החופה, אולם לא הצליחו למנוע בעדו מלהתחתן.

הרב אף השיב לאנשי המועצה הדתית כי אין לו בעיה לחתן את בני הזוג, משום שמה שמעניין אותו הוא ההלכה היהודית בלבד, ולא החוק.

"מצב זה יצר קורבנות רבים של נשים אומללות שלא מצליחות לפתוח פרק חדש בחייהן", הסביר בן דהן. "זאת לעומת הבעל שנישא בשנית בניגוד לחוק ומותיר את האישה נשואה ללא יכולת להתחתן".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.