"כל הצבא יגיע לפה, תהיה מלחמה"

תיעוד חדש שמתפרסם ברשתות החברתיות בשכם חושף את הרגעים המתוחים שבהם התעמתו מפקדי כוח החילוץ עם אנשי המשטרה הפלסטינית בעיר העוינת. צפו

תיעוד חדש שמתפרסם ברשתות החברתיות בשכם חושף את הרגעים המתוחים שבהם התעמתו מפקדי כוח החילוץ עם אנשי המשטרה הפלסטינית בעיר העוינת.

.בתיעוד נשמע אחד מהחיילים מאיים על השוטרים הפלסטינים בעת שהמסתערבים מדובדבן שהו בתחנת המשטרה הפלסטינית – "כל הצבא, כל המסוקים… תהיה כאן מלחמה".

הפלסטינים השיבו בתגובה לחיילים, "איך ניתן לך את הנשק, מי אתה שייתן לך את הנשק?". אחד החיילים נשמע לחוץ ומתאר את הסיכון הרב שבו הוא נמצא, "זרקו פה אבנים, צריך לשים לב שיש חיפוי. המשימה שלנו לצאת מפה לקפל את עמדת השמירה ולנתק מגע".

במהלך הפעילות אמש נחשפו שני לוחמים של יחידת דובדבן ונעצרו על ידי שוטרים פלסטינים. כוחות גדולים של צה"ל הוזעקו וסגרו את האזור.

שני הלוחמים המסוערבים נסעו ברכב מוסווה ונתקלו במחסום פתע של המשטרה הפלסטינית. השוטרים שחשדו במסתערבים עצרו אותם לביקורת שגרתית, ואלו הוציאו אותם מהרכב, ושם נלקחו למשטרה הפלסטינית.

כוחות גדולים של צה"ל שהתעדכנו  על המעצר, מיהרו לסגור את שכם ופעלו בניסיון להגיע ללוחמים ולחלצם. במקום החלו התפרעויות של צעירים פלסטינים, שהשליכו חפצים ואבנים לעבר החיילים.

שני הלוחמים שהוחזקו בתחנת המשטרה הפלסטינית הועברו לבסוף לידי הצבא בסיוע המנהל האזרחי.

מדובר צה"ל נמסר אתמול בתגובה כי "במהלך פעילות כוח צה"ל בעיר שכם, כוח מסוערב עוכב לבדיקה על ידי אנשי הביטחון הפלסטינים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.