טיפים לשמירה על בטיחות בבריכות ביתיות

בריכות המים הביתיות הן מקום בו עלולים להתרחש גם לא מעט אסונות. לכן, בטרם תתחילו במלאכה ותקבלו הצעות מחיר, הנה כמה טיפים לשמירה על בטיחות ילדיכם בבריכה הביתית:

 

הימים חמים וארוכים, השמש שוטפת את העולם, בייבי סיטר הקייטנות הגדול כבר תם והילדים מתחילים לטפס על הקירות מרוב שעמום. מה עושים? אם יש ברשותכם שטח לא מנוצל ומעט מוטיבציה – בניית בריכה לחצר הביתית עשויה להיות פתרון קיצי, נפלא ומרענן, גם לילדים וגם לכם. אך לצד ההנאה והכיף שבעניין, בריכות המים הביתיות הן מקום בו עלולים להתרחש גם לא מעט אסונות. לכן, בטרם תתחילו במלאכה ותקבלו הצעות מחיר, הנה כמה טיפים לשמירה על בטיחות ילדיכם בבריכה הביתית:

צילום: http://www.villawow.co.il/
  • בריכת ילדים חייבת להיות מגודרת באופן כזה שילדים לא יכולים לטפס מעל הגידור, לעבור מתחתיו או לפתוח אותו. בשער הכניסה לבריכה ניתן להתקין מנעול עם אפשרות נעילה אוטומטית (כמובן, המנעול צריך להיות מותקן מעל לגובה הילד).
  • כל בריכה חייבת להיות מכוסה בזמן שהיא אינה בשימוש. בריכה גלויה היא מקור פיתוי לילדים והתוצאות עלולות להיות הרות אסון. אפשרות אחת היא לכסות את הבריכה בבד ברזנט עבה ואפשרות נוספת היא להשתמש בכיסוי חשמלי, אשר יכול להיפתח רק על ידי קוד הנמצא ברשות ההורים.
  • לעולם אל תשאירו את ילדיכם בבריכה ללא השגחת מבוגר. מספיקה שניה אחת של חוסר תשומת לב כדי לגרום לאסון, ולכן אל תשתמשו בטלפון הנייד כשאתם משגיחים בהם. הנחו את הורי החברים והשכנים לנהוג גם הם כך כשהם מבקרים אתכם.
  • דאגו לכך שילדיכם ידעו לשחות. אתם יכולים לעשות זאת על ידי לימוד חוויתי יחד, או לרשום אותם לחוג שחיה מתאים לגילם. למדו אותם כיצד מבצעים הנשמה מלאכותית. הידע הזה עשוי להציל חיים.
  • הקפידו להחזיק ערכת עזרה ראשונה בסמוך לבריכה, במיקום נגיש לכם (אך לא לילדים). הצמידו לערכת העזרה הראשונה מספרי חירום לעת הצורך, וידעו את שאר המבוגרים בקיומה של הערכה ובמיקומה.
  • במידה והבריכה בנויה מעל הקרקע, יש להתקין אמצעים שימנעו כניסה וטיפוס אליה. במידה ויש סולמות המובילים לבריכה, יש לדאוג לאחסנם בצד ולדאוג שלא יהיו תלויים במקומם.
  • אם מדובר בבריכה גדולה בעלת עומקים שונים, מומלץ לסמן את גובה המים בכל 20 ס"מ. אסור לסמוך על ילדים שידעו "להרגיש" מתי המים מתחילים להיות עמוקים מדי עבורם. סימון בולט יהיה כתמרור אזהרה עבורם, וגם עבורכם.
  • את האמצעים המשמשים לניקוי הבריכה (כימיקלים וחומרי חיטוי שונים) יש לאחסן במקום מרוחק מילדים, גבוה וסגור היטב, כך שלילדים לא תהיה גישה לחומרים מסוכנים אלה.
  • אחת לתקופה, וודאו כי כל מערכות הבטיחות שהתקנתם פועלות כראוי, שערכת העזרה הראשונה מלאה ושכל המשתמשים בבריכה והמבוגרים סביב מכירים את נהלי הבטיחות שהנהגתם וגם פועלים על פיהם.
צילום: פלאש 90

היותה של מדינת ישראל מדינה חמה המשופעת בשמש, הופכת את בניית הבריכה לעניין כדאי ומשתלם אשר יסב למשפחתכם ימים רבים של הנאה. שננו את כללי הבטיחות, פעלו לפיהם ותוכלו להפיק את המירב מהבריכה הביתית שלכם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.