הפרשה שהסעירה את מודיעין עילית הסתיימה בקול דממה

מה לא אמרו על קבוצת הרכישה של טוננפלד במודיעין עילית? לפי כלי התקשורת החרדים , אנשי העמותה הפכו לענבל אור שהונתה את הציבור. אך בהחלטת בית המשפט שניתנה בסוף השבוע מתברר כי ההר הוליד עכבר.{ "ההר הוליד עכבר"}

מה לא אמרו על קבוצת הרכישה של טוננפלד במודיעין עילית? לפי כלי התקשורת החרדים , אנשי העמותה הפכו לענבל אור שהונתה את הציבור. אך בהחלטת בית המשפט שניתנה בסוף השבוע מתברר כי ההר הוליד עכבר.
אתר ביזנעס שחשף את הפרשה מסכם את סאגת הפרשה שהסעירה את מודיעין עילית בה נטען כי הרוכשים נפלו לתרמית וכספם ירד לטמיון.

על פי הדיווח באתר ביזנעס, ביום שישי האחרון התפרסמה החלטה החד משמעית של השופט חגי ברנר בבית המשפט המחוזי בת"א, כי נעשה ניסיון להפוך את החברות "בלו הארבור ורלטור", שמייצג עו"ד משה גליק כחברות שהונו את קהל הרוכשים. השופט דחה על הסף את התביעה ואף חייב את התובעים בהוצאות משפט בסך 50,000 ש״ח

השופט תקף בחריפות את התובעים ואמר: "אין כל ראיה על כך שרלטור פעלה באופן כלשהו בדרכי תרמית. הטענות שהועלו נגדה התגלו כחסרות בסיס, וטוב היה אלמלא הועלו נגדה בכלל. הטענה כאילו מדובר בחברות קש שמסתירה את זהות בעליה כדי לרמות את רוכשי הדירות, היא טענה פוגענית, שלא הייתה לה כל הצדקה".

לדברי השופט, "עו"ד גליק הבהיר היטב, ועדותו לא נסתרה כי הסתרת זהות הבעלים של הקרקע נועדה להגן עליהם מפני התנכלות של ארגונים פרו-פלשתינאים. התברר כי רלטור אכן היתה בעלת הזכות לשווק את הקרקע בשמה של הבעלים. חברת גרין פארק ועוד התברר כי איש מבין הגורמים המופקדים על רישום הזכויות של רוכשי היחידות- הקרן, ניהול ודיור וגרין פארק איננו מתכחש לזכויות ששווקו ע"י רלטור"

בהמשך דבריו אמר השופט: "לטעמי הצהרה זו לבדה הייתה אמורה לגרום למבקשי הפירוק למשוך את בקשתם לאלתר". עוד כתב השופט כי למצהיר מטעם המבקשים לא הייתה כל ידיעה בסיסית בנוגע לעובדות שעליו הצהיר. לדבריו לקראת סוף הדיון "צמצמו המבקשים עד מאוד את טענותיהם"

בהמשך ההחלטה תוקף השופט את הפחד שניסו לייצר התובעים בקרב שאר הרוכשים וכתב: "דומה כי קיים פער בלתי נתפס בין ההצהרות החגיגיות ומרחיקות הלכת של המבקשים, שאף השוו את המקרה הנוכחי לפרשות ידועות אחרות בהן קרסו חברות נדל"ן שהונו את לקוחותיהן לבין המציאות העובדתית כפי שהתבררה בפועל למקרה תגובתו של עו"ד גליק לבקשת ונוכח עדותו בפניי.

"המבקשים היו אמורים להבין שהם זורעים בהלה בקרב ציבור רחב של רוכשי דירות, המניחים לתומם כי אין עשן בלי אש וסבורים שאם הוגשה בקשה לפירוקה של רלטור, מן הסתם כספם מונח על קרן הצבי, במיוחד כאשר המבקשים משתמשים בביטויים קיצוניים כלפי רלטור ואחרים, ומשווים את עניינם לפרשיות קשות של הונאת רוכשי דירות, שפורסמו לאחרונה בכלי התקשורת, שאין כל דמיון בינן לבין הסכסוך הנוכחי"

השופט ברמיזה כלפי עו"ד המייצג את הרוכשים "ניתן לומר כי לעת הזו לפחות, ההר הוליד עכבר" באשר לחברת בלו הארבור, ניתנה ההחלטה ביום הדיון כי אין שום עילה לבקש מפרק לחברה.

עו"ד משה גליק בתגובה ראשונה מאז תחילת הפרשה אמר: "החלטתו החד משמעית של בית המשפט מהדהדת ומדברת בעד עצמה. בחודשים האחרונים החברות ואנוכי היינו תחת מתקפה מתוזמרת וחסרת תקדים של גורמים אינטרסנטיים וקנאים, ועורכי דין רשלנים, עד שראוי וייחקר מי עומד מאחורי מתקפה זו, אשר שמה לה למטרה להכפיש את שמם של החברות ושמי באופן אישי תוך שהם אינם בוחלים בשום אמצעי. בית המשפט דחה את כל טענות המבקשים אחת לאחת, ואף השתמש במילים קשות ביותר כנגד המבקשים ובאי כוחן. החברות ואנוכי מודים לציבור הרחב בכלל ולרוכשים הרבים בפרט על האמון והעידוד לאורך החודשים האחרונים".

במסגרת זו חשוב לציין את מכתבו של הדיין רבי מנדל שפרן שפורסם ב'ביזנעס' לפני חצי שנה, וגם שם הוא טען שהעסקים כרגיל ואין חשש לתרמית. במכתבו ציין הגר"מ כי "לפני כמה חדשים בדקנו ספרי החשבונות וכל הקשור לניהול החשבונות והשינויים בדרישות התשלום המשתנים מתקופה לתקופה, ואנו קובעים חד משמעית, שהתברר, שאין ממש בכל הרעש הגדול שהוקם נגד התנהלות 'ניהול ודיור'".

עוד מציין הרב שפרן, "מינינו מומחה לחשבונות שערך ביקורת לארכה ולרחבה, ויזם ביקורת משלו אודות מה שלא העלו נציגי 'ועד קבוצת הרוכשים', ניהול ודיור חשפה בפניו כל מסמך שנתבקשה. המומחה קיבל את התלונות והקושיות ואת תשובת ניהול ודיור בכתב, ביקר במשרדם ונפגש אתם בנוכחות נציג בית הדין, שמע כל תלונה, בדק וחקר וגם העלה שאלות משלו".

וכאן מסיק הרב שפרן בצורה הכי ברורה: "הממצאים אחרי הבדיקה הארוכה והאיטית הזו היו שאין כל ממש באותן חשדות ותלונות שהעלו". בסיום מכתבו פנה הרב שפרן לאלו שהוציאו את דיבת הקבוצה. "לאור פניות שונות של חברי קבוצה תמימים, נוכחנו שיש יחידים בקהילה מתוך או מחוץ לקבוצות, המנסים לחבל עם אינטרסים פסולים ולהוציא דיבת ניהול ודיור לרעה בווריאציות שונות.

"אנו קובעים: פרסומים אלו גם אלו שבסוף מתבררים כעורבא פרח, גורמים ויגרמו לקשיים וייקור, ואפילו למניעת הליווי הבנקאי, שבלעדיו אי אפשר כמעט לבנות, כידוע, שגם על פרסומי רכלנות בעלמא כבר מערימים קשיים או נמנעים מלתת ליווי פיננסי. אנו פונים בזה לחברי הקבוצות שיחיו: אין בידינו למנוע מאנשים שכוונתם לרעה, או מתוך שנאה, מלבצע זממם.

"אנו פונים לחברי הקבוצה: פעולות אלו מזיקות לכם, 'אל תקלקלו לעצמכם', 'אל תשתפו פעולה עם עסקנים', או בעלי שם לוואי אחר, המציגים עצמם כבאים לעזור לכם'. חלקם נגררים ואינם מודיעים בעצמם לאן הם גוררים אתכם, וחלקם בעלי כוננות צדדיות, אתם מעכבים ומאריכים את קידום ובניית הפרויקט של עצמכם ואחד גורם נזק לכל הקבוצה".

מקור: ביזנעס

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.