בית / חדשות / הלינץ' בחווארה: 2 חשודים נעצרו

הלינץ' בחווארה: 2 חשודים נעצרו

הלינץ בכביש 60 סמוך לחווארה: לאחר שהמון מוסת תקפו  אזרח ישראלי שנסע בכפר- לפנות בוקר עצרו המשטרה וכוחות הביטחון חשוד פלסטיני נהג אמבולנס של הסהר האדום אשר על פי החשד המבוסס בין היתר על התיעוד שיש בידי המשטרה, נראה חוסם את דרכו של הרכב המותקף ובכך מאפשר להמון להסתער על הרכב תוך ידויי אבנים מסיבי וסיכון ממשי לחייו.

הכמעט לינץ' בתושב השומרון, אתמול סמוך לחאוורה, שהסתיים במותו של אחד מהפורעים הערבים – עדיין לא ירדה משיחת היום בציבור המתיישבים ביהודה ושומרון, וגם בקרב תושבי הרשות הפלסטינית.
סרטון הוידאו שפורסם אתמול מהתקרית הראה בבירור כי נהג אמבולנס של 'הסער האדום' חסם במכוון את נתיב הנסיעה של כלי הרכב הישראלי – ואפשר למתפרעים לצור על המכונית. לולא האקדח שהיה בידי המתנחל, זה היה עלול להסתיים ברצח מזעזע.
אז הלילה הגיעה התשובה הראויה למי שמשתמש ברכב הצלה למטרות טרור עממי: כוחות של צה"ל פשטו הלילה, בסיוע שב"כ, על כמה מוקדים ביהודה ושומרון ועצרו מבוקשים. בין העצורים: נהג האמבולנס של 'הסהר האדום' שהיה אחראי במידה רבה לאירוע – שהסתיים כאמור במותו בירייה של אחד המתפרעים. כמו כן, נעצר אחד הערבים ש"לקח חלק פעיל בתקיפה" וזוהה על פי התמונות והסרטונים מהמקום. השניים הועבר לחקירת כוחות הביטחון. בנוסף, הוחרמו האמבולנס וכן אוטובוס שהוביל את המתפרעים.

משטרת ישראל מסרה בתגובה כי היא תמשיך לפעול ביחד עם כוחות הביטחון, למעצרם ולכידתם של מפירי הסדר ומיידי אבנים, אשר היו מעורבים באירוע זה ובאירועים אחרים בהם ניסו לפגוע באזרחים.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם לציבור

Scroll To Top