החקירה מסתעפת: שרה נתניהו וח"כ כבל העידו

החקירה מסתעפת: יוזם חוק "ישראל היום" ב-2014, חבר הכנסת איתן כבל (המחנה הציוני), מסר השבוע עדות במשטרה בפרשת נתניהו-נוני מוזס ("תיק 2000"). שרה נתניהו מסרה עדות בפרשת 1000. האזינו לראיון עם כבל.

במסגרת החקירה שמתנהלת נגד ראש הממשלה על קבלת טובות הנאה  נחקרה במשטרה אשת ראש הממשלה  שרה נתניהו בשל קבלת המתנות מאנשי עסקים (תיק "1000").

בתכנית "דקלסגל" בגלי צה"ל  נחשף הבוקר כי  יוזם חוק "ישראל היום" ב-2014, חבר הכנסת איתן כבל (המחנה הציוני), מסר השבוע עדות במשטרה בפרשת נתניהו-נוני מוזס ("תיק 2000").

רעיית ראש הממשלה זכתה לאותן מתנות – בהן שמפניות – שדאג לקנות עבורה איש העסקים ארנון מילצ'ן, כך דווח. שרה התבקשה להעיד במשטרה,

כבל, נדרש לספר לחוקרי המשטרה על המגעים לקידום חוק ישראל היום שעבר בקריאה ראשונה, שעלה גם בשיחות הישירות בין ראש הממשלה למוזס. "זומנתי על ידי המשטרה לעדות, העדות הייתה קצרה", אמר כבל בריאיון לגלי צה"ל. "לא היה לי שמץ של מושג על השיח בין השניים".

 

"הופתעתי מאוד מהדיווחים על השיחה ביניהם, אתה לא מאמין, פשוט כך", הוסיף כבל. הח"כ הסביר כי לא התקיימו בינו לבין מוזס מגעים לפני הגשת הצעת החוק: "לא הכרתי את מוזס כשהחלטתי על כך, כפי שלא הופעלתי כשאני מוביל את הקרב על התאגיד, זו שליחות אישית מתוך אמונה לגבי איך שוק התקשורת צריך להיות. ברור שהוא בעל אינטרס כמו שכל האחרים התגייסו למען ישראל היום. יש בעלי אינטרסים מכל הכיוונים".

כבל הוסיף וטען: "עשיתי את העבודה מא' ועד ת'. ידעתי שיגיע השלב שבו אשאל את השאלות הללו". כשנשאל האם הסיקור שקיבל ב"ידיעות אחרונות" השתפר בעקבות הצעת החוק, השיב: "מה רע בכך? אני ח"כ מצטיין, אני מוכרח להגיד שלא בצניעות. שאגיש תלונה על זה? האם אני צריך להרים טלפון לעורך ולומר לו להפסיק עם זה? גם בתקופה שהגשתי את החוק הייתי בקרב מול ידיעות אחרונות, לא חשבתי מה יקרה ביום שאחרי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.