בית / דעות / דרעי לעת כזאת הגעת, והחמצת!

דרעי לעת כזאת הגעת, והחמצת!

הרהורים קשים בעקבות התנגדותה של תנועת ש"ס לחוק האפלייה. משה שהרבני כותב לאריה דרעי מכתב אישי, בדם ובדמעות, ולא של בצל. דעה

ההיסטוריה רצופה רגעים גורליים. נקודת ציון, שהתגלו בסופו של דבר כרגעים מכוננים, שהסבירו את הכל. דרכים ארוכות ומלאי תמורות, התבהרו בין רגע. היו כאלה שפספסו את השעה, והיו כאלו שהצדיקו את הדרך הקשה. ברעיון הזה גילם מרדכי לאסתר, את גורליותה של השעה "ומי יודע אם לעת כזאת הגעת למלכות". עברנו המון, תהליכים שמיימים, גזירות, בגתן ותרש, סולייתו של מרדכי, חטיפת אסתר ובחירתה, השתלשלות מדהימה וניסית, וכל זה לא היה אלא לרגע הזה שתעמדי בפני המלך, אם בפרק הסופי תברחי, אז הכל היה מיותר מתחילה, החמצת את הרגע!

 

הערב הזה, ירשם בפרקי ימיה של היהדות הספרדית, שחזור של הקריאה הדרמטית של מרדכי לאסתר, אך כאן שלא כמו אז, עם סוף גרוע, סיום של החמצה אדירה, ההמשך כבר לא יבוא בשבוע הבא..

 

30 שנה הלכנו אחריך, הרב אריה דרעי, בעיניים משולהבות, במרץ נעורים, ובהערצה עיוורת. גררנו את עצמנו, מכנס לכנס, הבטנו בך כגואל אחרון, נשאבנו אל זעקתך על אפליית הספרדים, והאמנו כי יום יבוא והעטרה עוד תשוב ליושנה.

 

ב-99 נגדע החלום, פרצנו לרחובות, טיפסנו על גדרות, ולא שכחנו ולא סלחנו. חיכנו ליום בו תשוב, תתפוס את המיקרופון ותנגן שוב אחד שמונה מאות, חמש מאות חמישים, של–וש מאות, זה מספר קדוש…

 

עשינו הכל, והבאנו אותך שוב לכסא ממנו נזרקת כשאתה אזוק ובראש מורכן, בעטנו בכל מי שעמד כנגד, גם במחיר של האנשים הכי קרובים ונאמנים לליבנו, כי לא היה גבול לשמחה, ולא היה שייך לתאר את התקווה.

 

האמנו בזעקה הזו, על העטרה ועל המורשת, נקענו מהאפלייה, וראינו בך שליח, ובשביל החזון הזה, נאמר את האמת, גם טייחנו את הכל, כשזעזעו אותנו דבריו של מרן בגנותך, בחרנו בך, ועצמנו עיניים, כשטלטלו אותנו פעם אחר פעם, חשיפות מבהילות, מרבנים ומאנשי שלומנו, הרב מאיה, ועקנין ובני אלבז, ועוד, היינו הראשונים לנמק להסביר, טאטאנו את הכל, כי כף הזכות כלפיך היתה גדושה ולו בשביל החזון, איך שקורים אותו, 'המלחמה עם השד והבקבוק'.

 

והנה זה הגיע, אחרי עשרות שנים, עלה לשלחן הכנסת, החוק שיש בו בכדי לעשות סוף, לשנות משהו בפצע הכי מדמם, שישנו בחברה החרדית בכל מה שקשור לאפלייה ולגרורותיה. לא היה לנו ספק כי אתה הוא זה שעומד מאורחי יוזמת החוק, לשם ולרגע הזה הרי נלחמנו בשבילך.

 

תדהמה! סטירת לחי! בגידה! לא, לא מצליחים להכיל את ההרגשה הנוראה כשהתבררה התמונה המלאה. אתה אריה דרעי, (כבר לא הרב) תתנגד לחוק שעשוי להחזיר את התקווה לאלפי הבנות הספרדיות, שייחלו לרגע הגורלי הזה?! לא, לא מצליחים לעכל. ומי יודע אולי דווקא המאבק חסר המעשים שקידשת ביצירת עגל האפלייה, חידד יותר את הקיטוב, והגדיל את פער השנאה.

 

מי יתן את הדין על הדמעות שימשיכו להישפך בביתם של לאה אדרעי, ומזל אהרונוב, ולא, לא מדובר כאן בדמעות של בצל, אלא בכאב אמיתי של מאות אלפים מעם ישראל שציפו בדריכות לרגע הגדול הזה, התמלאו בהתרגשות כשחזרת, ובדיוק כשהגיע הרגע הגדול, כשההזדמנות הזו עברה כאן ליד הדלת שלך, ולרגע, בדיוק אז, סבבת לה את הראש, ותקעת בה מסמר אחרון.

 

למען השם, אז למה כל הדרך הארוכה הזו?! בשביל מה צרחנו, וזעקנו, למען מי נלחמנו, ונשכבנו?!

 

איך לא התבייש מי שאמר את ההתנצלות העלובה הזו, "זו היתה הצעה של מפלגה חילונית" "משמעת קואליציונית" ושאר ירקות..

 

ידועים דברי רבינו אברהם בן הרמב"ם בספרו "המספיק לעובדי ה'" שכתב, אם נסתכל בכל ענין ומצווה בארובות המסגדים והצריחים, מה הם עושים, ולא נעשה כך, תתבטל כל התורה, שאם הם ירצו, יעשו את מצוות התורה, ואנחנו נבטלם?!

 

אז נו באמת, בגלל נימוקים חלולים תשכח את שליחותך, מה שווה האמירה ריקת התוכן הזו, בשעה גורלית כזו. ואדרבא, איך יתכן שתנועת ש"ס לא היא זו שהגישה את החוק הזה עד עכשיו?! וכשהוא כבר עולה, טורקים בפניו את הדלת?!

 

ודי, זה כבר לא קשור לההוא מכצנלנבוגן, אנחנו רוצים תשובות. עד מתי?! החלום שלנו כבר התנפץ, כשאנחנו עוד נאסוף את השברים, תנסה אולי להגיש שוב חוק כזה או אחר, לקיים הבטחת רישום אזורי, או כל תהליך אחר, שיחזיר לנו משהו מהתקווה. שזה לא היה סתם.

14 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  הכי קל להאשים את קול ברמה ור' ישי
  מי הורס יום יום את שס? דוגרי: רק ההנחחששש דרקי
  הוא הוא רק הוא עשה משס מזבלה
  הפך את כל המועצת לבובות שלו
  שיבץ בכל חור הטאנזים שלו והפך כל הספרדים לפושעים ועבריינים בריונים ואלימים
  וזה מה שעושים היום בשס מכוונים אצבע מאשימה לכיוון אחד: מרן מזוז ר' ישי קול ברמה… הכל כדי לכסות ערוותם
  כולם אשמים רק רק לא שס ואנשיה והתנהגותה הבזויה מתחת לכל ביקורת
  הרפורמים בכותל הסמינרים הצרחן גואטה הבצל בני אלבז-דרעי נערי דרעי חאלף מלכיאלי סבן וכו' שחיתות בכל שלוחה של שס
  הנואף אמנון כהן חאלף באזיקים חילולי שבת בירושלים ועוד ועוד
  מחפשים הלכלוך והאשמה איפה? אצל אלה שניסו למנוע כל הקטסטרופה הזו
  ע"פ מה שנשמע הרב בעדני שיהיה בריא מסתירים ממנו דברים ולא מעודכן כלל

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  בגלל דרעי שונאים את הספרדים ומעדיפים ללמוד אצל האשכנזים

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  שס באלף בית:
  אוסלו-אפליה
  בצל
  גנבים
  דרעי
  הוא
  ואזיר זבל חמור טמא
  יתגלגל כלב

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  שס גרורת ג. אין ספרדיות בשס אין חן ספרדי בשס. שימו לב החיוכים המבטים הכל כדאיניקיות מה אפשר לחלוב ותו לא

 5. ש"ס בראשות דרעי בלוף….גדול

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  קלעת לתחושות. דרעי היום אויב של הספרדים ולא נאמין לשס גם אם דרעי יצא וישים את אטיאס מיוקר הדיור.שס לא נבחר כל עוד שדרעי קשור אליה

 7. מדוע אתם כה משתוקקים ללמוד במוסדות אשכנזיים ???מדוע ? למי יש תשובה מושכלת ולא מתלהמת ?

  • אל תגיד אתם כי מי שמשתוקק זה קבוצה קטנה והזוייה שחושבת שאשכנזים יותר טובים בהמשך כבר יתברר להם האמת!!! בכל אופן ההיגיון שעומד אחרי זה זה שלמוסדות האשכנזיים יש יותר תקציב יותר מיבנים יותר יכולות שילטוניות ומניסטרילות זה עובדה כי הם הרוב

 8. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ספרדים תמימים: שס בראשות דרעי מזמן מכרה את נשמתה לליטאי דגל תמורת הישרדותו של דרעי מול אלי ישי, לא מרגיזים את העסקנים הליטאים, מצייתים לגדויילים הליטאים [כי לספרדים הרי אין הנהגה] ובקיצור אין מי שדואג למשפחות בני התורה הספרדיים.
  האריה המת.

 9. אינני מבין,
  לשיטתכם – מנהלי המוסדות מושחתים הצוות החינוכי, העומד מאחרי ההחלטות, מרושע. רק אתם מבינים. אז, בבקשה, צאו לנו מהוורידים. הקימו מוסדות שלכם.
  כן!
  אינני מתביש, לא ארצה שילדי יתחנכו אם ללומים וגואיטות.
  אגב, אפשר להירגע
  גם לא עם משי-זהבים ואוירבכים…….(כן, ממש איני חושב שמדובר בגזענות).

  • כל אשכנזי שוכן בו בלב אנטישמי קטן כרגע זה בא לידי ביטוי בתגובה שלך שאין בינה לבין המציאות דבר

 10. הוי מרן הוי מרן

  וואאוו כמה נכון. ריגשת. לגבי דרעי תמיד ידעתי שברגע האמת יפקיר את הספרדים לטובת האינטרסים של האשכנזים (להם הוא סוגד) ואת הימין לטובת השמאל (Oמאלני ידוע)…

 11. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  כל מילה אמת מצטרף לדבריו דרעי בגד במעריציו

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם לציבור

Scroll To Top